Адрес: бул. Васил Априлов 75, гр. Пловдив

Право на участие: без ограничения

Дата на провеждане: 27.12.2020г. (неделя)

Начален час: 10:00ч.

Записване: изискват се три имена и номер на състезателна карта към БФТМ (ако има такава). Записването може да става на място в залата на клуб „Кидо” или на телефони - 0887 80 21 75 или 0878 28 74 18.

Краен срок за записване: 17:00ч. на 26.12.2020г. (събота)

Такса участие: 20лв.

Награди:

- 1 Място – медал, купа, парична награда в размер на 300лв.

- 2 Място – медал, парична награда в размер на 200лв.

- 3 Място – медал, парична награда в размер на 100лв.

- 4 Място – парична награда в размер на 50лв.

Регламент:

В турнира ще се използва система за игра с аванс. Авансовата система дава предимство във всеки гейм на играчите от по-долна дивизия (ако въобще участват в такава) срещу тези от по-горни(дивизии). По-долу са описани всички възможни срещи.

БК – БК (0:0)

Забележка: За периода на последните 5 спортно-състезателни години ще се зачита картотеката в най-високия ешeлон на Българската Федерация по Тенис на Маса.

Забележка: Организаторите си запазват правото да променят статута на всеки състезател в „Авансовата Система“ .

Формат:

- Групова фаза

Играчите се разделят на 8 групи, в които се играе по системата „всеки срещу всеки“. Към следващата фаза, а именно схема на директни елиминации, продължават първите четирима играчи от всяка група.

Мачовете в груповата фаза се изиграват във формат 2 от 3 гейма. Резултат 2:0 носи 3 точки за победителя и 0 точки за загубилия. Резултат 2:1 носи 2 точки за победителя и 1 точка за загубилия. След изиграването на всички срещи в група, състезателите определят класирането според броя спечелени точки. Ако двама или повече състезатели имат равен брой точки, тогава решаващ е броят победи. Ако са равни и броят на точките, и броят победи, тогава решаващи са мачовете между състезателите с равни показатели.

- Схема на директни елиминации

След изиграването на групите, най-добрите 32-ма (8гр. по 4 състезатели) преминават към схема на директни елиминации. Форматът на мачовете е 3 от 5 гейма, като всички мачове отново се играят по авансовата система.

На живо:
Резултати от груповата фаза както и схемата на директни елиминации могат да бъдат следени в реално време на kidoclub.org/live